Dostosowujemy zasady płatności do bieżących okoliczności

LA_platnosc_header_01

Drodzy Klienci,

dzięki dobrej finansowej współpracy z Wami i regulowanym przez Was terminowo należnościom możemy zabezpieczyć polski rynek w towary produkowane przez firmy, które są naszymi partnerami w łańcuchu dostaw. Marki i produkty, które znacie i lubicie są przez cały czas, niezmiennie do Waszej dyspozycji dzięki temu, że nasza firma na bieżąco reguluje swoje zobowiązania.

W obecnej, ekstremalnej sytuacji zachowanie płynności finansowej stało się wyzwaniem i priorytetem dla wszystkich firm w naszej branży. Dla Was, dla naszych producentów i dostawców z Włoch, Niemiec czy USA, a także dla nas. To dla wszystkich „być albo nie być”. Pragniemy dostarczać Wam znakomite produkty zarówno teraz jak i w przyszłości i z tej przyczyny zmuszeni jesteśmy dostosować zasady płatności do bieżących okoliczności. Niestety w obecnej sytuacji rynkowej nie jesteśmy w stanie kredytować zamówień, ani podjąć ryzyka związanego z wydłużonymi terminami płatności. Wydłużone terminy płatności i kredytowanie zamówień stanowią dziś ogromne ryzyko dla funkcjonowania, czy wręcz istnienia naszej firmy.  Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę w okresie zwiększonego rygoru płatniczego od kwietnia 2020, zwłaszcza tym z Was, którzy są naszymi klientami od lat. Naprawdę doceniamy Waszą postawę i dlatego uwzględniamy ją w naszych działaniach.

Wszyscy nasi stali Klienci o wyższym wolumenie obrotów i posiadający dobrą historię płatniczą będą obsługiwani w oparciu o zasady płatności sprzed Covid-19. Te udogodnienia wprowadzamy już od 1 lipca 2020 roku. Dla pozostałych Klientów, którzy dokonywali i dokonują sporadyczne zakupy o niższym, rocznym wolumenie obrotów, utrzymujemy rozliczenia płatności za dostawy w formie pobrania, przedpłaty lub płatności kartą. Takie reguły rozliczeń za zakupy będą obowiązywały do końca roku 2020. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić Wam teraz i w nadchodzących tygodniach produkty, których potrzebujecie.

We grudniu 2020 podejmiemy decyzję o możliwości powrotu do zasad płatności sprzed pandemii. Mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja na rynku będzie znacznie bardziej stabilna i przewidywalna, czego Wam i sobie szczerze życzymy.

Prosimy o wyrozumiałość i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wrócić do naszych stałych, znanych Wam zasad płatności, a Wy – nasi Klienci – będziecie mogli wrócić wykonywania wszystkich zabiegów w Waszych praktykach.

Na bieżąco będziemy informować Was o zmianach dotyczących zasad płatności.

Newsletter

Jesteś lekarzem lub profesjonalistą
z branży medycznej?
Zobacz nowości
z branży, filmy, gorące informacje
o szkoleniach, webinarach i super ofertach - to wszystko znajdziesz w naszych newsletterach.