LBZ_optyka_sandy_header_01

Lupy do pracy powinieneś dobrać równie starannie jak okulary korekcyjne. Parametry, które trzeba określić to powiększenie i odległość robocza zwana ogniskową.

Odległość robocza - zależy od kilku czynników, m.in. od wzrostu użytkownika oraz od rodzaju wykonywanej pracy. Jest to odległość mierzona od oczu do oglądanego obiektu (tutaj dowiesz się więcej o ogniskowej) Zmierz ją szczególnie dokładnie. Nieprawidłowe określenie tej odległości powoduje przyjęcie wymuszonej niewygodnej pozycji i może prowadzić do uszkodzenia narządu wzroku. Sandy Grendel oferuje lupy o różnych ogniskowych, dzięki temu możesz wybrać optymalną ogniskową dla siebie.
    

Jak zmierzyć odległość roboczą?  
Zastanów się jaka jest  najwygodniejsza dla Ciebie odległość. Weź pod uwagę  możliwość iż do tej pory pracowałeś w niewłaściwej pozycji. Usiądź przy pacjencie, zajmij wymarzoną pozycję przy pracy - zalecana jest pozycja wyprostowana. Następnie poproś kogoś, aby zmierzył odległość od grzbietu Twojego nosa do przednich siekaczy szczękowych pacjenta. Przedramiona trzymaj równolegle do podłogi. To jest Twoja odległość robocza

Powiększenie - Sandy Grendel proponuje lupy o różnym powiększeniu. Przy czym należy pamiętać, że im większe powiększenie tym mniejszy jest obszar widzenia (okrąg, w jakim ostro i wyraźnie widzimy powiększone detale) oraz mniejsza głębia ostrości (zakres odległości, w którym widzimy ostro i wyraźnie).

  • powiększenie 2,5 x jest  odpowiednie  do większości prac stomatologicznych. Zapewnia szeroki obszar pola widzenia i dużą głębię ostrości - od 8 - do 12 cm.
  • powiększenie 3,3  x -  zalecane  do najbardziej precyzyjnych zabiegów dentystycznych np. w endodoncji, a także dla techników dentystycznych  Lupy umożliwiają duże powiększenie ale węższy obszar pola widzenia i mniejszą głębię ostrości (8 - 10 cm)
LBZ_optyka_sandy_skala_01

Obiekt w skali 1:1

 

Powiększenie 2,5 x Przykładowe pole widzenia przy odległości roboczej (ogniskowa) 300 mm - okrąg o średnicy 65 mm

Powiększenie 2,5 x. Przykładowe pole widzenia przy odległości roboczej (ogniskowa) 300 mm - okrąg o średnicy 65 mm

 

 

Powiększenie 3,3 x.  Przykładowe pole widzenia przy odlgłości roboczej (ogniskowa) 400 mm - okrąg o średnicy 45 mm

 

Newsletter

Jesteś lekarzem lub profesjonalistą
z branży medycznej?
Zobacz nowości
z branży, filmy, gorące informacje
o szkoleniach, webinarach i super ofertach - to wszystko znajdziesz w naszych newsletterach.

Porozmawiajmy o skalero - piaskarce Mectron Combi Touch

Wypełnienie formularz. Skontaktujemy się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie.

Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Chcesz umówić się na prezentację?

Szukasz skalero-piaskarki wolnostojącej? Zostaw swoje dane kontaktowe. Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl