Każdy pacjent ma inne potrzeby ze względu na swój stan zdrowia, wiek a także np. obecność implantów czy aparatów ortodontycznych. Piasek profilaktyczny wybrany do zabiegu powinien ściśle odpowiadać potrzebom danego przypadku klinicznego.

Zestaw piasków Mectron obejmuje 4 różne piaski o różnych właściwościach i zastosowaniach.

Piasek profilaktyczny Mectron Soft+

Średnia gramatura ziaren – nierozpuszczalny, na bazie dwuwęglanu sodu, średnia wielkość ziarenka to 40 µm, smak miętowy.

Właściwości:

Piasek Mectron Soft+ cechuje się wysoką efektywnością porównywalną z innymi piaskami na bazie dwuwęglanu sodu a jednocześnie jest o wiele bardziej delikatny ze względu na średnią gramaturę ziarenek i ich kulisty kształt.

Przeznaczony do oczyszczania obszarów naddziąsłowych.

Piasek profilaktyczny Mectron Sensitive+

Mała gramatura ziaren – rozpuszczalny, na bazie glicyny, średni rozmiar ziarenka ~ 25 µm, smak słodki.
Właściwości: skuteczność w redukcji kieszeni periodontologicznych potwierdzona badaniami, bezpieczny dla szkliwa zębów mlecznych, minimalnie inwazyjny w przypadku odsłoniętych powierzchni korzeni i dziąseł o cienkim biotypie bezpieczny dla pacjentów: z chorobami ogólnoustrojowymi, z nadciśnieniem, z niewydolnością nerek, będących na diecie o niskiej zawartości soli.

Przeznaczony do oczyszczania obszarów nadziąsłowych, przydziąsłowych i poddziąsłowych.

Komfort i bezpieczeństwo pracy

Skuteczność wszystkich piasków została potwierdzona badaniami.
Piaski profilaktyczne Mectron cechują się też właściwościami hydrofobowymi (cząsteczki piasku odpychają wodę i wchłaniają ją z opóźnieniem). Dzięki temu przewody piaskarki nie zapychają się, a strumień piasku i wody jest jednolity o pozwala uzyskać doskonałe efekty zabiegu.

Newsletter

Jesteś lekarzem lub profesjonalistą
z branży medycznej?
Zobacz nowości
z branży, filmy, gorące informacje
o szkoleniach, webinarach i super ofertach - to wszystko znajdziesz w naszych newsletterach.

Porozmawiajmy o skalero - piaskarce Mectron Combi Touch

Wypełnienie formularz. Skontaktujemy się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie.

Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Chcesz umówić się na prezentację?

Szukasz skalero-piaskarki wolnostojącej? Zostaw swoje dane kontaktowe. Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl