PP_po_zabiegu_header_01

Zabieg chirurgiczny w jamie ustnej – co dalej?

Leczenie stomatologiczne może obejmować różny zakres działań. Bywa, że plan leczenia wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych – np. usunięcie zęba czy chirurgiczne leczenie chorób przyzębia (dziąseł). Nieuchronnym skutkiem takich zabiegów jest naruszenie ciągłości tkanek – powstają zranienia, które wymagają zaopatrzenia.

Zdarza się również, że lekarz zaplanuje bardziej zaawansowane leczenie protetyczne lub wszczepienie implantów. Tego typu leczenie często wiąże się z koniecznością wcześniejszego odtworzenia tkanek (kości lub dziąsła), zwiększenia ich objętości lub zmodyfikowania ich struktury.

Zarówno w przypadku zranienia tkanek jak i konieczności ich odtworzenia, nasz organizm musi wykonać pracę nad regeneracją i augmentacją (wypełnieniem ubytków tkanek, zwiększeniem objętości tkanek). Współczesna medycyna może mu w tym aktywnie pomóc. Dziś regeneracja w stomatologii dysponuje nowym, zaawansowanym technologicznie orężem, który czynnie wspiera i pobudza biologiczne siły organizmu. Ta broń to preparaty pochodzące z krwi własnej pacjenta, w których skondensowane są składniki wyzwalające biologiczny potencjał do autoregeneracji. Takim właśnie preparatem jest PRF (en: Platelet Rich Fibrin), czyli fibryna bogatopłytkowa, która aktywnie stymuluje i przyspiesza procesy gojenia, a także zmniejsza dolegliwości bólowe po zabiegach chirurgicznych czy periochirurgicznych.

Podobnie jak w każdym innym procesie leczenia, wybór konkretnej metody dla danego Pacjenta jest złożoną kwestią. Decydujący głos ma tutaj lekarz prowadzący, który mając na uwadze dobro Pacjenta i  osiągniecie właściwych efektów leczenia, podejmuje decyzję o zastosowaniu danej metody.

W zależności od sytuacji klinicznej Twój lekarz zdecyduje, czy można rozważyć zastosowanie PRF także w Twoim przypadku.


 

Zobacz rozwiązanie:

Porozmawiajmy o skalero - piaskarce Mectron Combi Touch

Wypełnienie formularz. Skontaktujemy się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie.

Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Chcesz umówić się na prezentację?

Szukasz skalero-piaskarki wolnostojącej? Zostaw swoje dane kontaktowe. Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl