Czy dziecko musi bać się dentysty? Co można zrobić, aby wizyta była komfortowa, łagodne i bezbolesna?

PR_zniecz.dzieci_header_001

Specjalistyczne leczenie dzieci czyli pedodoncja to dziedzina, gdzie aspekt psychologiczny i bezbolesność procedur mają fundamentalne znaczenie. Często decydują bowiem o chęci współpracy małego pacjenta a w efekcie końcowym o powodzeniu całego leczenia.

Warto zadbać o to, aby sympatia, czy po prostu brak lęku przed dentystą stały się trwałym nastawieniem dziecka, również w sytuacji, gdy ewentualne przyszłe leczenie może wiązać się z bólem. Dlatego warto już na pierwszą, adaptacyjną wizytę wybrać taki gabinet, gdzie ewentualne przyszłe leczenie będzie w całości bezbolesne. Będzie to szczególnie ważne w sytuacji, gdy dziecko ma już za sobą negatywne doświadczenia związane z leczeniem.

Wand to komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje maluchowi płyn znieczulający. Dzięki temu dziecko nie odczuwa bólu ani podczas znieczulenia, ani podczas zabiegu, na który z nim przyszliśmy. zabiegu, na który z nim przyszliśmy.  Opiekunowie lub rodzice nie mogą zapominać o zbudowanie dobrego nastawienia do wizyty gdyż strach dziecka może nasilać ewentualny dyskomfort podczas wizyty.

Więcej o znieczuleniu Wand znajdziesz na stronie www.lagodnie.pl w "Strefie rodzica".   Znajdziesz tam również listę gabinetów, gdzie wykonywane jest znieczulenie Wand.

Strona dla pacjentów - www.lagodnie.pl


Zobacz także:

Porozmawiajmy o skalero - piaskarce Mectron Combi Touch

Wypełnienie formularz. Skontaktujemy się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie.

Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl