Zagłówek i poduszka lędźwiowa

Poduszki, które ułatwią Ci zachowanie prawidłowej postawy w czasie pracy. Czy to możliwe? Wyjaśniamy

Poduszki Happynecks® opracował fizjoterapeuta, specjalnie z myślą o Tobie i Twoich pacjentach - różnią się od typowych poduszek pod głowę. Anatomiczne poduszki stomatologiczne Happynecks® to nowe, unikalne produkty, dzięki którym w prosty sposób poprawisz warunki pracy w gabinecie.  Marka proponuje zagłówki i poduszki lędźwiowe, które razem tworzą komfortowy zestaw.

Odpowiednie ułożenie pacjenta na unicie może mieć niemały wpływ na ergonomię pracy lekarza stomatologa, higienistki czy asystentki. Dlatego poduszki stomatologiczne Happynecks® to rozwiązanie, które przysłuży się zarówno pacjentom, jak i operatorom. Jak to działa? Dlaczego te poduszki na fotel dentystyczny tak szybko zyskują kolejnych zwolenników? Czytaj dalej.

Dlaczego warto mieć zagłówek Happynecks®

Holenderski fizjoterapeuta opracował poduszki Happynecks® z myślą o pacjentach i operatorach w gabinetach dentystycznych.

Zwróć uwagę na ich przemyślany, unikatowy kształt.

Anatomiczne zagłówki dentystyczne Happynecks® umożliwiają pełne podparcie głowy, szyi i górnej części ramion. Zapewnia to stabilną pozycję pacjenta, pozwala na rozciągnięcie kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz odchylenie głowy pacjenta do tyłu. Takie rozwiązanie wiąże się z licznymi zaletami, ponieważ:

 • operator zyskuje szeroki widok na obszar roboczy i ułatwiony dostęp do jamy ustnej
 • ułożenie pacjenta ułatwia operatorowi przyjęcie i utrzymanie prawidłowej postawy ciała
 • kształt zagłówka naśladuje krzywizny kręgosłupa w odcinku szyjnym i w górnej części pleców, co zapewnia pacjentowi podparcie i komfort, a także likwiduje problem męczącego napięcia mięśni
 • pacjent bez wysiłku utrzymuje stabilną pozycję, co znacznie ułatwia współpracę z operatorem i utrzymanie głowy w pozycji optymalnej do przeprowadzenia leczenia

Wybór zagłówka Happynecks®  to po prostu kolejny krok w stronę nowocześniejszego, bardziej przyjaznego i komfortowego dla wszystkich gabinetu – takiego, do którego chętnie się wraca.

Zagłówki dentystyczne Happynecks® są jedyne w swoim rodzaju

Trudno będzie Ci zastąpić zagłówek stomatologiczny marki Happynecks® innym produktem. Oto powody:

1. W przeciwieństwie do wielu innych produktów, anatomiczny zagłówek marki Happynecks® zapewnia podparcie kręgosłupa szyjnego i górnej partii pleców, a nie tylko głowy.
2. Powoduje to całą lawinę pozytywnych skutków. Unikalny kształt tych zagłówków sprawia, że operator przyjmuje prawidłową postawę w czasie wykonywania procedur. Przy zachowaniu odpowiedniej postawy ma szerszy widok na obszar roboczy, co ułatwia pracę.

Lumbar Happynecks®, czyli poduszka lędźwiowa na fotel dentystyczny

Zagłówek dentystyczny to nie wszystko. Twórcy Happynecks® zwrócili uwagę na kwestię podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. 

Producenci foteli dentystycznych często idą na kompromisy. To konieczne, ze względu na różnorodność typów budowy anatomicznej pacjentów. Oprócz tego w miejscach, które powinny stanowić podparcie, zwykle znajdują się punkty ruchome fotela. Wynika to ze specyfiki fotela stomatologicznego, który z oczywistych przyczyn powinien umożliwiać regulację i zmianę pozycji. Dlatego sam w sobie unit dentystyczny nie umożliwi właściwego podparcia kręgosłupa.

Lędźwiowa poduszka Lumbar Happynecks® na fotel dentystyczny  zapewnia stabilne podparcie w dolnej części pleców pacjenta i pomaga utrzymać naturalną krzywiznę w kształcie litery „S”.

To ważne, ponieważ pacjent leżący przez długi czas z głową odchyloną do tyłu zwykle odczuwa dyskomfort w przypadku braku właściwego oparcia kręgosłupa lędźwiowego. 

Ta poduszka z powodzeniem wykorzystywana jest też jako oparcie pod kolana.


 


 


 

Poduszki dentystyczne Happynecks® a Slow Dentistry ®

Zgodnie z ideą ruchu Slow Dentistry ® należy zadbać o podstawowe prawa pacjenta. Podstawowe zasady to: dezynfekcja, zastosowanie koferdamu, umożliwienie pacjentowi wyrażenia świadomej zgody na wykonywane procedury oraz znieczulenie. Idzie to w parze z dłuższymi wizytami.

W czasie jednej wizyty operator wykonuje zazwyczaj szereg zabiegów, zamiast rozkładać je na różne terminy. Trudno więc podważyć korzyści płynące z takiego  postępowania – są to korzyści dla pacjenta, jak i dla specjalistów oraz całej placówki. Więcej o Slow Dentistry ® przeczytasz na oficjalnej stronie ruchu.

Pozostaje pytanie: w jaki, możliwie najprostszy, sposób sprawić, by pacjent czuł się komfortowo w czasie tych długich wizyt? Nie musimy chyba nic dodawać. Rozwiązaniem są odpowiednio wyprofilowane poduszki na fotel dentystyczny.

Ułożenie pacjenta w pozycji leżącej i półleżącej

World Dental Federation zaleca ułożenie pacjenta w pozycji leżącej. Ma to ogromny wpływ na ergonomię pracy w gabinecie. FDI proponuje konkretne rozwiązania dla lekarzy stomatologów, jak i dla asystentek stomatologicznych. Możesz pracować "na cztery ręce" bez nadwyrężania kręgosłupa.  Więcej o tym przeczytasz w poradniku udostępnionym przez FDI. PDF znajdziesz tutaj.

Wielu lekarzy dentystów nadal nie stosuje się do tych zaleceń. Czy operatorzy obawiają się niezadowolenia pacjenta lub potencjalnych skutków ubocznych przyjęcia takiej pozycji? Można podejrzewać, że są to główne powody.

Rzeczywiście, pozycja leżąca może być dla wielu pacjentów mniej komfortowa niż półleżąca czy siedząca. To kolejny powód, by zaopatrzyć się w anatomiczne poduszki dentystyczne Happynecks®. Dzięki Happynecks® pacjenci polubią leczenie w pozycji leżącej, a Ty ułatwisz sobie pracę. 

A jeśli wolisz leczyć w pozycji półleżącej? Poduszki dentystyczne Happynecks® są rozwiązaniem również dla Ciebie. Odpowiednie podparcie ułatwi pacjentowi zachowanie stabilnej pozycji pod wskazanym przez Ciebie kątem. 

Przeciwwskazania dla pozycji leżącej

Oczywiście nie zawsze leczenie w pozycji leżącej jest zalecane. W niektórych przypadkach FDI odradza pozycję leżącą. Chodzi o m.in:

- leczenie pacjentów w podeszłym wieku
- leczenie osób z problemami zdrowotnymi, jak m.in. zaburzenia ciśnienia, zawroty głowy
- leczenie pacjentek w ciąży

Inne źródła podają również, że pozycji leżącej nie należy stosować w przypadku: małych dzieci, otyłości, nieżytu nosa, lękliwości pacjenta.

Poznaj historię marki Happynecks®

Jak to się zaczęło? Happynecks® to holenderska marka założona przez Jerry’ego - fizjoterapeutę. Poduszki Happynecks® są odpowiedzią na problemy, z którymi przychodzili do Jerry’ego jego klienci. Zgłaszali się do niego zarówno specjaliści z branży stomatologicznej, jak też ich pacjenci.

Opierając się na opiniach pacjentów i lekarzy twórcy udoskonalali swoje produkty, aż do momentu uzyskania aktualnej formy. Dziś możesz wyposażyć swój gabinet w idealnie wyprofilowane poduszki marki Happynecks®.

Partnerami Happynecks® są między innymi ruch Slow Dentistry Global Network® czy Digital Smile Design. 

Poduszki dentystyczne Happynecks® - wyniki badań

Zadowolenie użytkowników potwierdzają badania. Pacjenci byli wybierani losowo. Testy wykonywano w 8 praktykach dentystycznych.

 

Spośród 151 pacjentów, 96 % użyłoby poduszki podczas kolejnej wizyty.

 

Większość, bo 101 pacjentów z tej puli, oceniło produkt jako „bardzo komfortowy”, 40 jako „komfortowy”, 7 zaklasyfikowało poduszkę jako „neutralną”, tylko 2 osoby określiło produkt jako „niekomfortowy”.

 

141 pacjentów przyznało, że użycie poduszki przyczyniło się do zwiększenia uczucia komfortu.

Produkcja i materiały

Jeśli szukasz poduszki dentystycznej wykonanej solidnie, z odpowiednio dobranych materiałów, to produkty Happynecks® są dla Ciebie. Wszystkie poduszki Happynecks® są wytwarzane ręcznie w Holandii. Producent zadbał o każdy szczegół.

Wnętrze poduszek wypełniono trwałą i elastyczną, certyfikowaną pianką Pantera® (więcej informacji o wypełnieniu znajdziesz na stronie producenta pianki). Zewnętrzna powłoka wykonana jest ze sztucznej skóry niemieckiej marki skai® (zobacz więcej na stronie producenta obicia). Zamek wszyty jest od wewnątrz, aby nie uszkodzić tapicerki krzesła. 

Poduszkę możesz czyścić tak samo, jak fotel dentystyczny obity sztuczną skórą. 

Opinie o poduszkach stomatologicznych Happynecks®

 

Ten nowy na rynku produkt szybko zdobywa uznanie wśród lekarzy stomatologów i higienistek. Zapoznaj się z dotychczasowymi opiniami o poduszkach dentystycznych Happynecks®:

 

 • „Podziękowania dla Happynecks za zapewnienie moim pacjentom super komfortu podczas niektórych naszych 6-godzinnych wizyt! Moja pierwsza pacjentka przymierzająca poduszkę Happynecks przeszła 3-godzinną operację. Czuła się komfortowo i była zrelaksowana podczas tego długiego leczenia, a potem bardzo to wychwalała. Podczas wizyty kontrolnej brakowało poduszki Happynecks. Pierwszą rzeczą, którą powiedziała, kiedy weszła, było: Hej! Gdzie jest moja poduszka Happynecks? Nasi pacjenci to uwielbiają. Gratulacje, znaleźliście martwy punkt. Na pewno zamówimy więcej na nasze 12 nowych operacji.”  Mark Bowes, dyrektor kliniczny w Enamel Dentistry, srebrny członek Styleitaliano, mistrz DSD, Afryka Południowa

 

 • „Przyjąłem pacjentkę na leczenie stomatologiczne. Przyniosła ręcznik kąpielowy, aby podtrzymać szyję, ponieważ miała problemy z szyją i kręgosłupem piersiowym. Zasugerowałem zamiast tego wypróbowanie poduszki Happyneck. Leżała na fotelu zabiegowym przez 3 godziny bez żadnych problemów i skarg, a potem też nie miała bólów głowy. Świetna innowacja, chłopaki!”  Kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Biomateriałów, dentysta w centrum opieki specjalnej, wykładowca

 

 • „(…)Pacjenci uwielbiają to szczególnie, gdy siedzą w fotelu przez dłuższy czas, gdy odbudowujemy uśmiech. (…)” Dr Andrea Shepperson z Holandii - Globalna Mistrzyni Stomatologii wśród Kobiet, praktykuje cyfrowe projektowanie uśmiechu, promuje innowacje

 

 • „Prosta, ale rowolucyjna innowacja. Każdy, kto chce pokazać swoim pacjentom, że chce ich w pełni uspokoić i zapewnić komfort podczas leczenia, powinien wypróbować HappyNecks. Każda sesja leczenia trwająca ponad 20 minut może powodować stres szyi i ramion. HappyNecks pomaga temu zapobiec i jest teraz koniecznością dla moich pacjentów(…)” Toby Edwards-Lunn, partner w West Terrace Dental Practice i założyciel Dr Heff’s Remarkable Mints, Wielka Brytania

 

 • „Happynecks to super wygodna poduszka pod plecy! Moi pacjenci są w pełni usatysfakcjonowani!” Birgit Hühn, higienistka stomatologiczna, prezydent Stowarzyszenia Niemieckich Higienistek Stomatologicznych, prezydent BVZP, nauczycielka ITOP

  źródło: strona marki www.happynecks.com/pages/reviews

Szczegóły techniczne i cena

Szczegółowy opis wraz z ceną znajdziesz na stronie każdego z produktów. 

Jak kupić? Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży

Biuro Obsługi Klienta

T: 12 423 49 20

E: sprzedaz@fmdental.pl

Newsletter

Jesteś lekarzem lub profesjonalistą
z branży medycznej?
Zobacz nowości
z branży, filmy, gorące informacje
o szkoleniach, webinarach i super ofertach - to wszystko znajdziesz w naszych newsletterach.

Porozmawiajmy o skalero - piaskarce Mectron Combi Touch

Wypełnienie formularz. Skontaktujemy się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie.

Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Co wybrać? Czy ta opcja jest dla Ciebie?

Szukasz uniwersalnego skalera lub skalero-piaskarki? Nie wiesz co wybrać i czy to się opłaci? Zostaw swoje dane kontaktowe. Odezwie się do Ciebie nasz Specjalista. Doradzi, dobierze rozwiązanie. Jeśli zaproponowana opcja przypadnie Ci do gustu - przywiezie urządzenie do Twojego gabinetu. Zobaczysz na żywo jak działa. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Chcesz, żeby odezwał się do Ciebie nasz Specjalista?

W tym celu zostaw swoje dane kontaktowe. Jeśli chcesz, uzupełnij dodatkowe informacje dotyczące Twojej praktyki. To ułatwi dobór odpowiedniego rozwiązania. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Chcesz, żeby odezwał się do Ciebie nasz Specjalista?

W tym celu zostaw swoje dane kontaktowe. Jeśli chcesz, uzupełnij dodatkowe informacje dotyczące Twojej praktyki. To ułatwi dobór odpowiedniego rozwiązania. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl