Za wielkimi firmami stoją ludzkie historie. Zapoznaj się z jedną z nich. Historią Carla i jego następców. To historia najstarszego niemieckiego producenta nici chirurgicznych - Serag-Wiessner. Zapraszamy do czytania.

Zdjęcia i ryciny pochodzą ze zbiorów firmy Serag-Wiessner i są chronione prawami autorskimi.

1866 rok, Berlin. Carl Wiessner zakłada fabrykę strun. Już wtedy Carl ma za sobą lata doświadczenia w tym temacie. To rodzinna tradycja. Rodzina Wiessner wytwarzała nici m.in. we Wrocławiu (zobacz, jak wyglądała wtedy produkcja - rys. 1).

Tak się składa, że akurat wzrasta zapotrzebowanie na nici chirurgiczne. Tworzone są w podobny sposób. Carl już wie, w jakim kierunku rozwinie swój biznes. Zaczyna wytwarzać catgut, czyli nici chirurgiczne z materiałów odzwierzęcych.

Zaczęli w 1866 roku. Dziś tworzą zaawansowane rozwiązania dla chirurgów różnych specjalizacji. Pracują z interdyscyplinarnym zespołem ekspertów (lekarzy, biologów, farmaceutów, chemików i inżynierów). Opracowują nowatorskie metody. Mowa o Serag-Wiessner. To najstarszy niemiecki producent chirurgicznych materiałów szewnych. 150 lat doświadczenia robi różnicę.

 

Ale powróćmy do Carla... Już w XIX wieku jego firma dostarcza nici chirurgom. Naukowcy opisują catgut marki Wiessner jako gładkie, równe i trwałe. Produkty cieszą się uznaniem i popularnością.

Wielka szkoda, ale Carl nie ma potomka. Fabryka nie trafia w rodzinne ręce. Zostaje sprzedana. Od tej pory właścicielem jest Heinrich Fürle. Heinrich zachowuje nazwę marki. I co najważniejsze - kontynuuje jej rozwój.

Rys.1

Rys.2

Koleje losu. Dalszy rozwój Serag-Wiessner

Rys.3

Rys.4

Syn Heinricha, Max Fürle, zostaje jednym z pierwszych producentów sterylnych nici chirurgicznych. Fabryka uchodzi za dobry przykład.

W 1936 roku firmę Wiessner przejmuje Theodor Neumann. Wkrótce współwłaścicielem zostaje Reinhold Kretschmann. Jest byłym pracownikiem Anhaltische Serum-Institut GmbH Dessau (ASID) - jednego z najważniejszych graczy w branży medycznej ówczesnych Niemiec. Jest jednocześnie jednym z założycieli Serag GmbH. W 1949 roku firmy łączą siły, lecz nie działają jeszcze pod wspólnym szyldem. Na południu nici sprzedawane są pod nazwą Serag, a na północy stosuje się nazwę Wiessner.

Powrót do dawnych sukcesów okazuje się jednak zbyt trudny. Firma popada w długi. Pieczę przejmuje Dr Friedrich Pfeiffer. Wtedy, w 1961 roku, powstaje Serag-Wiessner. Od 1960 roku firma produkuje nie tylko nici, ale również medyczne roztwory infuzyjne.

Wkrótce na rynku pojawia się konkurencja - Amerykanie. Sprzedają nici syntetyczne w niewielkich opakowaniach. Do opakowań dołączają igły jednorazowego użytku. Serag-Wiessner dostosowuje się do nowych wymogów. W latach 70-tych firma ma stabilną pozycję. Pracuje na nią około 150 pracowników.

W 1978 roku umiera Dr Friedrich Pfeiffer. Stanowisko przejmuje jego żona - Ursula Pfeiffer (Rys.5).

 

 

Rys.5

Nowy rozdział, czyli kobieta u sterów firmy

Ursula Pfeiffer, była pielęgniarka, ma już odpowiednie doświadczenie. Od lat działa u boku męża. Modernizuje firmę. Dotąd rzemieślnicza firma Serag-Wiessner - zyskuje teraz rangę producenta przemysłowego. Oferta nici poszerza się o szwy jedwabne, stalowe, lniane i syntetyczne. Ursula wprowadza ergonomiczne mini-opakowania. Sprzedaż kwitnie!

Zdjęcia i katalogi pochodzą ze zbiorów firmy Serag-Wiessner i są chronione prawami autorskimi.

Nici chirurgiczne na poziomie high-tech

W latach 90-tych Serag-Wiessner przejmują synowie właścicieli. Firma podtrzymuje współpracę z chirurgami. Owocuje to rozwojem produkcji. Powstają implanty wykorzystywane w procedurach uro-ginekologicznych. Z biegiem lat nici chirurgiczne, implanty siateczkowe i roztwory medyczne stają się sztandarowymi produktami firmy.

W mieście Naila nadal wytwarzane są nici chirurgiczne - dla stomatologów, chirurgów szczękowo-twarzowych, chirurgów innych specjalizacji (chirurgia naczyniowa, kardiochirurgia). Relacje z klientami pozostają podstawowym filarem rozwoju Serag-Wiessner. Firma organizuje kursy i sympozja dla lekarzy. Interdyscyplinarny zespół ekspertów czuwa nad jakością produktów.

Wszystko wskazuje na to, że przed firmą kolejne 150 lat rozwoju i dalsze sukcesy!

Rys.6

Rys.7

Co my mamy z tym wspólnego? FM Dental jest dystrybutorem nici chirurgicznych Serag-Wiessner od 2009 roku. W ofercie mamy ponad 1300 nici o różnych różnych długościach i grubościach: nici resorbowalne i niewchłanialne. Syntetyczne, naturalne, teflonowe. Monofilamentowe, multifilamentowe, powlekane... 

Choć nie ma nici idealnej, Serag-Wiessner jest na jej tropie. Firma tworzy nici o najbardziej poszukiwanych cechach. Przykład? Nić miękka i łatwa w wiązaniu. O gładkiej powierzchni, przez którą nie przenikną szkodliwe mikroorganizmy. Syntetyczna. Trwała. Brzmi dobrze? Sprawdź nici Seralene lub Seralon.

Nici chirurgiczne Serag-Wiessner kupisz teraz w promocji. Zobacz dostępne opcje. 

Prowadzisz kursy lub warsztaty dla lekarzy? Możesz skorzystać ze specjalnej oferty.

Jak zamawiać? Po prostu zadzwoń lub napisz. Zapytaj naszych specjalistów, czy mamy Twoje ulubione nici. Szukasz czegoś nowego? Nasz zespół doradzi Ci, które nici wybrać. 

Michał Sikora
Specjalista ds. biomateriałów i produktów chirurgicznych 
T.: 48 882 185 520, (12) 423 49 17, E: m.sikora@fmdental.pl

Biuro Obsługi Klienta
T: 12 423 49 20 E: sprzedaz@fmdental.pl

Copyright for pictures - photos, engravings, catalogs - SERAG-WIESSNER

Newsletter

Jesteś lekarzem lub profesjonalistą
z branży medycznej?
Zobacz nowości
z branży, filmy, gorące informacje
o szkoleniach, webinarach i super ofertach - to wszystko znajdziesz w naszych newsletterach.

Porozmawiajmy o skalero - piaskarce Mectron Combi Touch

Wypełnienie formularz. Skontaktujemy się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie.

Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Co wybrać? Czy ta opcja jest dla Ciebie?

Szukasz uniwersalnego skalera lub skalero-piaskarki? Nie wiesz co wybrać i czy to się opłaci? Zostaw swoje dane kontaktowe. Odezwie się do Ciebie nasz Specjalista. Doradzi, dobierze rozwiązanie. Jeśli zaproponowana opcja przypadnie Ci do gustu - przywiezie urządzenie do Twojego gabinetu. Zobaczysz na żywo jak działa. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Chcesz, żeby odezwał się do Ciebie nasz Specjalista?

W tym celu zostaw swoje dane kontaktowe. Jeśli chcesz, uzupełnij dodatkowe informacje dotyczące Twojej praktyki. To ułatwi dobór odpowiedniego rozwiązania. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl
 

Chcesz, żeby odezwał się do Ciebie nasz Specjalista?

W tym celu zostaw swoje dane kontaktowe. Jeśli chcesz, uzupełnij dodatkowe informacje dotyczące Twojej praktyki. To ułatwi dobór odpowiedniego rozwiązania. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. 

Przepraszamy za checkboxy. Wiemy, że ich nie lubisz. Chcemy działać zgodnie z prawem dlatego prosimy o ich zaznaczenie. Potwierdź, że wyrażasz zgodę na przetwarzenie Twoich danych osobowych i akceptujesz "Politykę prywatności"

FreshMail.pl